Kurzykurzy šitia

Kurzy šitia so St.Kristof sú určené pre všetkých, ktorí chcú tráviť svoj voľný čas kreatívne a v dobrej nálade.

Cieľom kurzu je získať zručnosti z oblasti krajčírstva a možnosť spoznať ľudí s rovnakou záľubou. Takisto chceme podporiť myšlienku handmade výrobkov a výrobkov na mieru, ktoré sú nielen ekologické ale aj praktické. Výsledkom každého kurzu bude hotový produkt, ktorý si účastník vezme domov.

Ponúkame Vám ich v 3 náročnostiach - začiatočníci, mierne pokročilí a pokročilí. Ak však preferujete osobitý prístup a individuálnu výučbu, v našej ponuke nájdete samostatnú kategóriu kurzu pre jednotlivca.

Kurzy pre začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých trvajú počas dvoch týždňov a konajú sa 1x do týždňa. Dokopy 2 dni po 4 hodiny (začiatočníci vždy v pondelky, mierne pokročilí utorky a pokročilí stredy). Všetky kurzy prebiehajú v priestoroch showroomu St.Kristof na Mostnej 36 v Nitre. Celková cena kurzu vrátane všetkých pomôcok a materiálu je 150 €.

Kurz pre jednotlivca prebieha počas 4 týždňov. Výučba je 1 krát do týždňa počas 3 hodín, čo znamená že dokopy spolu strávime intenzívnych 12 hodín školenia. Prebieha v priestoroch showroomu St.Kristof na Mostnej 36 v Nitre. Presný deň a čas je vopred individuálne dohodnutý. Celková cena kurzu vrátane všetkých pomôcok je 660 €.

Kurz pre začiatočníkov

Počas 8 hodín 2-dňového kurzu pre začiatočníkov spoznáte praktické triky na rýchle ručné šitie a základnú manipuláciu šijacieho stroja. Vysvetlíme vám ako vhodne pripraviť materiál aj všetky podstatné veci, ktoré sú so šitím spojené. A najmä vás naučíme ako ušiť 2 základné produkty. Hmotným výsledkom kurzu budú obliečka na malý vankúšik a veľká nákupná textilná taška.


Kurz pre mierne pokročilých

Máte nejaké tie skúsenosti so šijacím strojom a radi by ste sa pustili do niečoho náročnejšieho? Kurz pre mierne pokročilých je ta ideálna voľba. Nielenže vás zasvätíme do tajov kvalitného šitia, no pomôžeme vám pochopiť aj postup pri zostrojovaní vlastných strihov. Hmotným výsledkom kurzu bude dámska / pánska košeľa so zapínaním na gombíky, klasickými manžetami a golierom.


Kurz pre pokročilých

Ak máte pocit, že tričká, mikiny, tepláky, jednoduché sukne a šaty máte vycibrené a chcete sa posunúť ďalej, tak potom je kurz pre pokročilých to, čo hľadáte. Venovať sa budeme najmä drobným a prepracovaným detailom, ktoré dodajú punc kvality každému ručne šitému kúsku. Hmotným výsledkom kurzu budú dámske / pánske nohavice s klasickým páscom s putkami, zapínaním na zips a gombík, bočnými a zadnými vreckami.


stKristof